Pagrindinis meniu

Darbo laikas

I - IV nuo 8:00 iki 17:00

V nuo 8:00 iki 15:45

Pietų laikas: nuo 12:00 iki 12:45

Informacija gyventojams teikiama telefonu:

8 700 88888

Skambinant iš užsienio:

+370 5 236 4114

Gyventojų prašymų priėmimo laikas Klaipėdoje:

I 8:00–18:00

II 8:00–17:00

III 8:00–18:00

IV 8:00–17:00

V 8:00–15:45

Gaukite atsakymus į Jums rūpimus klausimus – 8 700 88888

Skambinant iš užsienio:

+370 5 236 4114

Jūs esate čia

Trišalė taryba: naudosime rezervą, sudarysime kolektyvines sutartis

Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos Trišalė taryba pritarė sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio siūlymui kreiptis į Vyriausybę dėl lėšų skyrimo iš 2013 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo.

Iš PSDF biudžeto rezervo prašoma skirti 145 329 tūkst. litų. Pasak ministro V. P. Andriukaičio, šie pinigai būtini užtikrinti medicinos prieinamumą pacientams ir atsiskaityti su sveikatos priežiūros įstaigomis. „Dar sausio mėnesį kreipėmės į Vyriausybę dėl PSDF biudžeto rezervo panaudojimo – buvo nuspręsta palaukti, iki bus aiškios viršplaninių pajamų surinkimo tendencijos. Be to, į pabaigą eina derybos su Europos Sąjungos institucijomis dėl perviršinio deficito procedūros nutraukimo. O tai reiškia, kad yra reikalingos sąlygos aplikuoti ir pasinaudoti rezervo fondu - Premjeras Algirdas Butkevičius pritarė deryboms su Finansų ministerija. Jau parengėme nutarimo projektą dėl 145 329 tūkst. litų skyrimo iš PSDF biudžeto rezervo fondo. Šie pinigai yra būtini, kad sveikatos apsaugos sistema sklandžiai funkcionuotų", – sakė ministras V. P. Andriukaitis.

Susitikimo metu Trišalei tarybai buvo pristatytas ir Konstitucinio Teismo nutarimo dėl darbuotojų sutrumpinto darbo laiko įgyvendinimo klausimas. Ministro V. P. Andriukaičio įsakymu buvo sudaryta darbo grupė, kuri birželio 20-ai dienai turi parengti teisės aktų pakeitimus, kuriais bus sureguliuotas sveikatos priežiūros specialistų kasmetinių pailgintų atostogų trukmės ir sutrumpintos darbo savaitės diferencijavimas pagal patiriamą protinę ir emocinę įtampą. Trišalė taryba nusprendė, kad darbo grupė turi siekti kompromiso: rasti būdą, kaip pagerinti situaciją tų darbuotojų, kurie buvo neteisingai diskriminuoti, ir kaip išsaugoti ankstesniu reguliavimu nustatytas geras sąlygas tam tikroms darbuotojų grupėms.

Kartu buvo aptartas ir kolektyvinių sutarčių sveikatos apsaugos srityje klausimas. Darbuotojų atstovai atkreipė dėmesį, kad sveikatos apsaugos sistemoje kolektyvines sutartis tarp administracijos ir darbuotojų yra sudarę apie 40% sveikatos priežiūros įstaigų ir jų darbuotojų. „Išsikelkime tikslą – kad kolektyvinės sutartys būtų sudarytos visose sveikatos priežiūros įstaigose", – tokį pasiūlymą patiekė ministras V. P. Andriukaitis. Trišalės tarybos dalyviai ne tik pritarė šiam ministro tikslui, bet ir savo ruožtu pasiūlė, kad vertinant gydymo įstaigos veiklą būtų atsižvelgta, yra ji sudariusi kolektyvinę sutartį, ar ne. Trišalės tarybos nariai palaikė ir galimybę sudaryti šakinę, visos nacionalinės sveikatos sistemos kolektyvinę sutartį, taip sureguliuojant darbuotojų atlyginimų netolygumo, įstaigų finansinių problemų sprendimo darbuotojų sąskaita ir kitus klausimus.

Komentarai

  

Rekomenduojame