Pagrindinis meniu

Darbo laikas

I - IV nuo 8:00 iki 17:00

V nuo 8:00 iki 15:45

Pietų laikas: nuo 12:00 iki 12:45

Informacija gyventojams teikiama telefonu:

8 700 88888

Skambinant iš užsienio:

+370 5 236 4114

Gyventojų prašymų priėmimo laikas Klaipėdoje:

I 8:00–18:00

II 8:00–17:00

III 8:00–18:00

IV 8:00–17:00

V 8:00–15:45

Gaukite atsakymus į Jums rūpimus klausimus – 8 700 88888

Skambinant iš užsienio:

+370 5 236 4114

Jūs esate čia

Įgyvendinami Konkurencijos tarybos pasiūlymai skatinti konkurenciją vaistų rinkoje

Nuo šių metų kovo 16-osios vaistų bei medicinos pagalbos priemonių gamintojams bei jų atstovams nebus pasiekiama Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių klasifikatoriaus informacija. Ši informacija bus skelbiama ir toliau, tačiau liks prieinama tik vaistinėms. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Konkurencijos tarybos siūlymą, kuriuo siekiama skatinti vaistinių preparatų bei medicinos pagalbos priemonių gamintojų tarpusavio konkurenciją.

Konkurencijos taryba kompensuojamųjų vaistinių preparatų tyrimą pradėjo 2015 metų gegužę, atsižvelgusi į vaistų rinkos svarbą vartotojams ir siekdama įvertinti, ar teisinis reguliavimas sudaro visas sąlygas veiksmingai konkurencijai kompensuojamųjų vaistų rinkoje. Praėjusių metų pabaigoje Konkurencijos taryba pateikė tyrimo išvadas, kuriose pažymėjo, kad konkurenciją gali riboti komerciškai jautrios informacijos mainai, kai informacija apie galutines vaistų ar medicinos pagalbos priemonių (MPP) kainas yra skelbiama Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių klasifikatoriuje.

Klasifikatoriuje nurodomos mažmeninės vaistų ir MPP kainos, pacientų priemokų dydžiai pritaikius nuolaidą bei nuolaidų taikymo trukmė. Iki šiol vaistų gamintojams ar jų atstovams buvo pasiekiama informacija ne tik apie savo atstovaujamų vaistų ar medicinos pagalbos kainas, bet ir konkurentų skelbiama informacija apie vaistų ar medicinos pagalbos priemonių kainas pritaikius nuolaidą.

Įvertinus Konkurencijos tarybos rekomendacijas, nuo šių metų kovo 16 d. įsigalios sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas Nuolaidos paciento priemokai už kompensuojamąjį vaistinį preparatą ir kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę apskaičiavimo ir taikymo tvarkos aprašo pakeitimas pagal kurį klasifikatorius bus skelbiamas ir prieinamas tik sutartis su ligonių kasomis sudariusioms vaistinėms, kad jos gyventojams galėtų pasiūlyti vaistus ir medicinos pagalbos priemones su mažiausia priemoka.

Tikimasi, kad įgyvendinus Konkurencijos tarybos rekomendaciją padidės paskatos konkuruoti ir imtis savarankiškų kainodaros sprendimų, kas sąlygos vaistų kainų mažėjimą.

Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

 

 

 

 

 

Komentarai

  

Rekomenduojame